Suveseminar 2020

Talendikeskuse suveseminar “Paindlik on võimalik!” 

toimub sel aastal 18.08.2020 Viljandi Jakobsoni koolis.

Andekuseksperdid räägivad andekatele mõeldud erilahendustest koolis (pull-out programm). Juttu tuleb ka koostööst eri institutsioonide vahel, millega andekas kokku puutub. Nagu eelmiselgi korral, jagavad lapsevanemad ja haridusasutuste esindajad vahetut kogemust paindlikest lahendustest, mida andekate toetamiseks koolis, lasteaias või huviringides ette on võetud.

**Koos tõestame, et paindlik on võimalik!**

ÜLESKUTSE – võta sõna ja jaga! Kui Sul on teiste rõõmuks ja julgustuseks jagada häid näiteid paindlikest lahendustest, kirjuta meile talendikeskus@gmail.com ja anna oma mõttest teada! Kui ise esineda ei soovi, kuid tead kedagi, kes tahab sõna võtta, anna meile teada, kellega ühendust võtta! Teeme seminarikava veel põnevamaks ja asjalikumaks!

Lapse loovuse hoidmine ja arendamine

Seminar “Lapse loovuse hoidmine ja arendamine”

3. märtsil 2020 kell 17 – 19; Tallinna Ülikooli Terra maja (Narva mnt 25) auditoorium T-223

Järjekordne MTÜ Eesti Talendikeskuse avalik seminar on pühendatud loovuse temaatikale, ajendiks kirjastuse Atlex väljaandena ilmunud kogumik “Lapse loovuse hoidmine ja arendamine” – koostaja Eda Heinla.

Loovuse ja andekuse toetamisest ja seostest esinevad ettekannetega  Tallinna Ülikooli loovusõpetuse dotsent Eda Heinla ja andekushariduse ekspert Viire Sepp. Lisaks tutvustab Eda Heinla koos kaasautoritega värskeltilmunud kogumikku.

Kogumikku on kohapeal võimalik soetada kirjastuse hinnaga.
Seminarile on oodatud lapsevanemad, alus-, üld- ja huvihariduses töötavad pedagoogid, tudengid jt huvilised. Seminar on TASUTA.

Eesti Talendikeskuse suveseminar 2018

Talendikeskus ootab koolipsühholooge, lapsevanemaid, lasteaia ja nooremate kooliastmete õpetajaid, koolijuhte jt huvilisi kaasa mõtlema andekate laste arengu toetamise teemadel 15.-16.juunil TTÜ Särghaua õppekeskuses toimuval suveseminaril. Suveseminari info siin.

Registreerimine kuni kohtade täitumiseni siin.

MTÜ Eesti Talendikeskus osaleb koostööpartnerina Kuressaare Gümnaasiumi Erasmus+ strateegilise koostöö projektis

Projekt “ Gifted and Talented Educational Support” (GATES) keskendub andekate õpilaste arengu toetamise temaatikale. Eestlaste projektipartneriteks on koolid Türgist, Hispaaniast, Poolast ja Leedust. Andekate õpilaste äratundmiseks, hindamiseks ja potentsiaali avaldamiseks töötatakse kaheaastase koostöö tulemusena välja tööriistakohver nendega tegelemiseks.

Kokku toimub viis projektijuhtide kohtumist ja viis nädalapikkust õpetajate koolitust partnerkoolides.  2017 novembris toimuvat õpetajate koolitust aitab ellu viia MTÜ Eesti Talendikeskus.

Projekti “Märka ja toeta lapse andeid” piirkondlik seminar Ida-Virumaal

MTÜ Eesti Talendikeskus nõuandeseminar “Märka ja toeta lapse andeid” TÜ Narva Kolledžis (Raekoja pl 2) esmaspäeval, 29.mail algusega kl 15- 18 Arutletakse teemal: millised on varased märgid lapse andekusest ja kuidas tema arengut toetada, jagatakse vastastikku kogemusi. Oodatud on lapsevanemad, lasteaia- ja klassiõpetajad, ringijuhid jt huvilised. Üritus on tasuta, toetab Hasartmängunõukogu.
Registreerimine kuni 26.maini https://goo.gl/OesQpg